Pivovar


První zmínky o vaření piva v premonstrátském klášteře na Želivě jsou již ze 14 století. O tradici vaření na Želivě svědčí zachovalý písemný popis zdejšího pivovaru z roku 1617. Premonstráti po navrácení želivského opatství ve vaření piva pokračovali. Více než třistaletá tradice vaření piva v klášteře Želiv byla přerušena v roce 1907, kdy byl klášter zachvácen velkým požárem.

K obnově vaření piva na Želivě došlo v roce 2003, kdy Kanonie ve spolupráci se dvěma společníky založila Klášterní pivovar Želiv. Pivovaru se však moc nedařilo, měl zastaralou technologii, a proto byla jeho činnost ukončena koncem roku 2009. V roce 2010 Kanonie premonstrátů založila nový Želivský klášterní pivovar s moderní výrobní technologií.

ZÁŽITKOVÉ VAŘENÍ PIVA 2018

I v letošním roce jsme pro všechny příznivce piva připravili víkendové vaření. Dozvíte se jak u nás vaříme pivo a odhalíte tajemství našeho sládka. Termíny vaření jsou 2. – 4.3.2018 a 13. – 15.4.2018. Přihlášky na telefonním čísle 727 813 192 a nebo e-mailem pivovar@zeliv.eu

Individuální prohlídky jsou určeny pro skupiny 5 - 15 osob. Informace o ostatních prohlídkách naleznete zde.


725 448 291

Naše klášterní piva

Klášterní pivo Haštal 12° světlý ležák

Haštal 12°
světlý ležák

Nepasterizované a nefiltrované pivo s plnou až tělnatou chutí, vařené podle dochovaných receptur. Díky tomu dosahuje plné chuti s příjemnou hořkou příchutí.

Haštal, opat želivský v letech
1193–1200

Klášterní pivo Jeroným 12° pšeničný ležák

Jeroným 12°
pšeničný ležák

Nepasterizované a nefiltrované pivo. Pšeničný slad s použitím spodního kvašení a třicetidenním ležení v našich tancích dodává pivu lehkost a svěží ovocnou chuť.

Jeroným Hlína, opat želivský v letech
1703–1725

Klášterní pivo Haštal 12° světlý ležák

Falco 14°
tmavý speciál

Nepasterizované a nefiltrované černé pivo, které je silné a tělnaté. Oproti jiným černým pivům je jeho charakteristickou chutí mírná hořkost a odborníci cítí tóny kávy.

Siard Falco, opat želivský v letechb
1628-1677

Klášterní pivo Jeroným 12° pšeničný ležák

Godšalk 12°
ABBYE ALE

Svrchně kvašené nepasterizované a nefiltrové pivo, které je svou lehkostí a nádechem ovocné příchuti zpestřením naší nabídky nejen pro naše návštěvníky.

Godšalk, opat želivský v letech
1149-1184

Nový speciál

Vánoční speciál

Vánoční 20°
IMPERIAL STOUT CHILLI

Tradiční britské pivo ze skupiny piv ALE. Jde o tmavé pivo, spíše sušší (tedy irské). Charakteristické je čokoládové aroma, dodané speciálně praženým pšeničným sladem. Součástí sypání je i dalších 6 druhů ječných a pšeničných sladů, pro dosažení optimální skladby chuťové plnosti těla piva a aromat. Chmeleno je pomocí žateckých (Sládek, Premiant) a anglickým (Fuggles, Golding) odrůd chmele. Pro evokaci vánočních svátků je náš Imperial stout aromatizován sušeným pomerančovým oplodím a zpestřen špetkou drceného chilli. Jde tedy o typický Britský styl, přesto velmi originální.

Klášter Želiv - nádvoří

Fotografie

Akce a aktuality

Premiéra filmu "Řeky Vysočiny"

28.01.2018 @ 17.00 / Restaurace

Pohled na řeky Vysočiny (Želivka, Jihlava, Nežárka a Oslava) tentokrát netradičně. Premiéra filmu z tvorby Josefa Novotného, s písničkami textaře Jaroslava Hájka. Více informací: 731 598 889

Ples v klášteře

2018-01-04 / Nezařazené

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na 1.charitativní reprezentativní PLES V KLÁŠTEŘE, který se koná pod záštitou 51. želivského opata Jáchyma 3.2.2018 od 19.hod v sále Českém nebe v Želivském klášteře. Výtěžek z…

Naše nabídka

  • PROHLÍDKY PIVOVARU S VÝKLADEM Navštivte náš pivovar a nechte se provést sládkem celým procesem výroby klášterního piva. Výklad je doprovázen také ochutnávkou právě vyráběných piv. Každý z účastníků si odnese kromě mimořádného zážitku také degustační skleničku s logem pivovaru.
  • FIREMNÍ AKCE Nabízíme firemní akce v prostorách kláštera s prohlídkou pivovaru. Klášterní pivovar v Želivě Vám poskytne vše potřebné pro netradiční firemní akci. Od základní prohlídky pivovaru s ochutnávkou piva po celodenní akci s občerstvením a přenocováním v historické budově kláštera.
  • ZÁŽITKOVÉ VAŘENÍ PIVA Pro všechny, kteří chtějí odhalit tajemství našeho sládka. Máte rádi pivo plné chuti a zajímá Vás, jak se takové pivo vaří? Zajímáte se o minipivovary či patříte k pivním turistům? Pokud ano, přijeďte do pivovaru pivo nejen ochutnat, ale i zúčastnit se jeho vaření.
Zobrazit tlačítka pro sdílení
Schovat tlačítka