Pivovar

Přijměte naši omluvu. Oslava 400 let založení klášterního pivovaru se z provozních důvodů odkládá na 2.září 2017 od 13:00. Těšíme se na vaši návštěvu.

První zmínky o vaření piva v premonstrátském klášteře na Želivě jsou již ze 14 století. O tradici vaření na Želivě svědčí zachovalý písemný popis zdejšího pivovaru z roku 1617. Premonstráti po navrácení želivského opatství ve vaření piva pokračovali. Více než třistaletá tradice vaření piva v klášteře Želiv byla přerušena v roce 1907, kdy byl klášter zachvácen velkým požárem.

K obnově vaření piva na Želivě došlo v roce 2003, kdy Kanonie ve spolupráci se dvěma společníky založila Klášterní pivovar Želiv. Pivovaru se však moc nedařilo, měl zastaralou technologii, a proto byla jeho činnost ukončena koncem roku 2009. V roce 2010 Kanonie premonstrátů založila nový Želivský klášterní pivovar s moderní výrobní technologií.

Individuální prohlídky jsou určeny pro skupiny 5 - 15 osob. Informace o ostatních prohlídkách naleznete zde.


725 448 291

Naše klášterní piva

Klášterní pivo Haštal 12° světlý ležák

Haštal 12°
světlý ležák

Nepasterizované a nefiltrované pivo s plnou až tělnatou chutí, vařené podle dochovaných receptur. Díky tomu dosahuje plné chuti s příjemnou hořkou příchutí.

Haštal, opat želivský v letech
1193–1200

Klášterní pivo Jeroným 12° pšeničný ležák

Jeroným 12°
pšeničný ležák

Nepasterizované a nefiltrované pivo. Pšeničný slad s použitím spodního kvašení a třicetidenním ležení v našich tancích dodává pivu lehkost a svěží ovocnou chuť.

Jeroným Hlína, opat želivský v letech
1703–1725

Klášterní pivo Haštal 12° světlý ležák

Falco 14°
tmavý speciál

Nepasterizované a nefiltrované černé pivo, které je silné a tělnaté. Oproti jiným černým pivům je jeho charakteristickou chutí mírná hořkost a odborníci cítí tóny kávy.

Siard Falco, opat želivský v letechb
1628-1677

Klášterní pivo Jeroným 12° pšeničný ležák

Godšalk 12°
ABBYE ALE

Svrchně kvašené nepasterizované a nefiltrové pivo, které je svou lehkostí a nádechem ovocné příchuti zpestřením naší nabídky nejen pro naše návštěvníky.

Godšalk, opat želivský v letech
1149-1184

Fotografie

Akce a aktuality

Želivské klášterní léto 2017

01.07.2017 - 31.07.2017 / Akce farnosti, Koncerty

Tak jako každý rok jsme pro Vás připravili bohatý kulturní program. V nabídce naleznete řadu hudebních vystoupení, koncertů či speciálních prohlídek našeho areálu. Přejeme Vám pěkné léto a někdy na shledanou v…

DALŠÍ KURZY ALFA ZAČNOU V ZÁŘÍ!

2017-07-07 / Nezařazené

Ačkoliv se s oblibou říkává, že jsme ateistická společnost, mnoho lidí dnes hledá životní orientaci a i duchovní rozměr svého života. Existenciální otázky jako o co vlastně v životě jde, zda má…

Naše nabídka

  • PROHLÍDKY PIVOVARU S VÝKLADEM Navštivte náš pivovar a nechte se provést sládkem celým procesem výroby klášterního piva. Výklad je doprovázen také ochutnávkou právě vyráběných piv. Každý z účastníků si odnese kromě mimořádného zážitku také degustační skleničku s logem pivovaru.
  • FIREMNÍ AKCE Nabízíme firemní akce v prostorách kláštera s prohlídkou pivovaru. Klášterní pivovar v Želivě Vám poskytne vše potřebné pro netradiční firemní akci. Od základní prohlídky pivovaru s ochutnávkou piva po celodenní akci s občerstvením a přenocováním v historické budově kláštera.
  • ZÁŽITKOVÉ VAŘENÍ PIVA Pro všechny, kteří chtějí odhalit tajemství našeho sládka. Máte rádi pivo plné chuti a zajímá Vás, jak se takové pivo vaří? Zajímáte se o minipivovary či patříte k pivním turistům? Pokud ano, přijeďte do pivovaru pivo nejen ochutnat, ale i zúčastnit se jeho vaření.
Zobrazit tlačítka pro sdílení
Schovat tlačítka