AKTUALITY

Návštěva kláštera Schlägl

V pondělí 22. ledna bratři premonstrátského kláštera spolu se zaměstnanci Kláštera Želiv vyjeli na přátelské setkání do nedalekého premonstrátského kláštera Schlägl na pomezí rakousko-českých hranic.

Nádherně zrestaurovanými interiéry kláštera nás prováděl pan opat Martin Felhofer. Za zmínku určitě stojí navštívený refektář, obrazárna s vyobrazenými opaty, knihovna čítající přes 60 000 kusů knih.

Po prohlídce kláštera následovala prohlídka pivovaru. Poutavé povídání o 400leté pivovarské tradici, doplněné o multimediální instalaci se zrcadlovými efekty i následná ochutnávka piva byla zážitkem pro všechny smysly.

Další zastavení bylo na Hochficht Aréně, kde na nás čekal vynikající oběd. Poté následovalo přemístění desetimístnou kabinovou lanovkou na vrchol. Horní stanice lanovky se nachází přímo na česko-rakouské hranici na vrcholu Reischlberg (Hraničník) v nadmořské výšce 1 281 m, ze kterého je nádherný výhled na Alpy, celé Horní Rakousko a opačným směrem také do Čech.  Výhled bohužel díky počasí byl téměř nulový.

Posledním zastavením na zpáteční cestě bylo v nedalekém Jugendhaus in Holzschlag, mládežnickém centrum.

Poté již následovala cesta zpět do Želiva. Tento netradiční výlet byl pro všechny velmi inspirujícím. V klášteře Schägl je velmi patrné, že když se cokoli dělá s láskou a úctou tradici, stejně jako v Klášteře Želiv, výsledky jsou vždy úžasné.

IMG_0058

Zobrazit tlačítka pro sdílení
Schovat tlačítka